A következő címkéjű bejegyzések mutatása: sós süti. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: sós süti. Összes bejegyzés megjelenítése

2017. február 5., vasárnap

Juhtúrós pogácsa

Egy egyszerű pogácsa, amihez nem kell élesztő. Hamar készen van, így akármikor belevághatunk, csak egy kis juhtúró kell hozzá. :)


Hozzávalók

  • 25 dkg liszt
  • 25 dkg juhtúró
  • 18 dkg vaj
  • 1,75 dl tejföl
  • 1 kk só
  • 1 tojás

Elkészítés
  1. A lisztet, a juhtúrót, a vajat, a tejfölt, és a sót összegyúrjuk. A tésztát egy éjszakára hűtőbe tesszük.
  2. A tésztát kb. 2 cm vastagra kinyújtjuk, és pogácsákat szaggatunk belőle. Megkenjük tojással.
  3. Előmelegített sütőben, 180 fokon kb. 20 perc alatt megsütjük.

2014. március 23., vasárnap

Currys rúd

A 15. Blogkóstoló stafétáját Süni Süti kapta meg, aki Gasztromanót sorsolta nekem. Alaposan körülnéztem, nehéz volt választani a sok finom recept közül. Mivel a curry a kedvenc fűszereim közé tartozik, végül a currys rúdra esett a választásom. Szép sárga színe lett.:)


Hozzávalók
  • 23 dkg liszt
  • 1 tk só
  • 2 tk curry
  • 11 dkg vaj
  • 11 dkg sajt + a szóráshoz
  • 1 tojás +1 tojás a kenéshez

Elkészítés
  1. A lisztet, a sót, a curryt összekeverjük.
  2. Hozzáadjuk a vajat, a sajtot, a tojást, összegyúrjuk.
  3. Fél órára a hűtőbe tesszük, majd kinyújtjuk fél centi vastagra, és csíkokra vágjuk.
  4. Tojással megkenjük, sajttal megszórjuk.
  5. 200 fokon 10-15 perc alatt megsütjük.

2014. január 27., hétfő

Sós túrós kocka

A 14. Blogkóstoló fordulójának stafétája Konyhalál Linyahnál van. Nekem Okkit sorsolta, a Kipróbált és bevált receptek blog szerzője. Mivel mostanában kb. heti ötször készítek valamit a cukrász tétel listámról, inkább valami sósat kerestem nála. Vacilláltam a corn dog muffin és a sós túrós kocka között, végül a másodikat választottam. Finom lett.
Egy icipicit változtattam rajta - nem kentem meg tojássárgájával a kockákat, mert már így is tele van a mélyhűtő tojásfehérjék tömkelegével. :D Így kevésbé lett szép a teteje, de az íz volt a lényeg.:) És lenmag helyett kömény és szezámmaggal szórtam meg (gyanítom, bármilyen maggal vagy sajttal finom lehet).


Hozzávalók
  • 50 dkg liszt
  • 25 dkg vaj
  • 20 dkg tehéntúró
  • 2 tojás
  • 2 tk só
  • 1 tk sütőpor

Elkészítés
  1. A sütőporral és a sóval összekeverjük a lisztet. Elmorzsoljuk a vajjal.
  2. Hozzáadjuk a túrót, a tojásokat, és összegyúrjuk.
  3. Lisztezett felületen fél centi vastagra nyújtjuk, és kb. 3x3 cm-es kockákra vágjuk.
  4. Megkenjük tojássárgájával, és leszórjuk köménymaggal.
  5. Előmelegített sütőben, 180 fokon kb. 15 perc alatt megsütjük.

2013. október 20., vasárnap

Virslis táskák

Rég hoztam sósat, úgy éreztem itt az ideje.:) Elég régóta készítem ezt a receptet, ebédre is jó, vagy sós nassolnivalónak. És a legjobb, hogy a töltelékkel nyugodtan lehet variálni, mindenki azt tesz bele, amihez éppen kedve van.:)
Az ötlet innen származik.


Hozzávalók

A tésztához:
  • 30 dkg liszt
  • 1 tojás
  • 8 dkg puha vaj
  • 0,5 tk sütőpor
  • 0,5 tk só
  • 1,25 dl tejföl

A töltelékhez:
  • 50 g natúr krémsajt medve
  • 25 g tejföl
  • 30 g kukorica
  • 50 g virsli
  • 1 db paradicsom

Elkészítés
  1. A lisztet, a sót és a sütőport összekeverjük. Hozzáadjuk a vajat, és a jól elmorzsoljuk. Hozzákeverjük a tojást, és a tejfölt, és tésztává gyúrjuk. Lefedve a hűtőszekrényben 45 percig pihentetjük.
  2. A töltelékhez a krémsajtot a tejföllel simára keverjük. A virslit és a paradicsomot fél centis kockákra vágjuk, majd a kukoricával együtt a tejfölös krémsajtba keverjük.
  3. A tésztát elővesszük a hűtőből. Lisztezett felületen 3-5 mm vastagságúra nyújtjuk, és köröket szaggatunk belőle.
  4. A körök közepébe 1-1 evőkanál tölteléket kanalazunk, majd félbehajtjuk őket, és a széleket villával lenyomkodjuk.
  5. Sütőpapírral bélelt sütőben, előmelegített sütőben, 180 fokon 25-30 percig sütjük.

2013. július 30., kedd

Sajtos rúd 2

Készült már itthon egyszer sajtos rúd, most kipróbáltam egy újat. Nem tudom megmondani, melyik finomabb, a másik szerintem "linzeresebb" tészta jellegű. Mindenesetre mindkettő nagyon jó volt, érdemes próbálkozni! A receptet Limaránál találtam. Ekkora mennyiségből körülbelül 1 kg jön ki.


Hozzávalók
  • 50 dkg liszt
  • 1 ek só
  • 25 dkg reszelt sajt
  • 25 dkg vaj
  • 1 tojás
  • 2 dl tejföl

Elkészítés
  1. A lisztet elkeverjük a sóval, a vajjal elmorzsoljuk, majd hozzáadjuk a sajtot, a tojást, a tejfölt. Fóliába téve egy éjszakára hűtőbe tesszük.
  2. Kinyújtjuk ujjnyi vastagra, lekenjük tojással, és megszórjuk reszelt sajttal.
  3. Előmelegített sütőben, 180 fokon 15-20 perc alatt megsütjük.

2013. március 3., vasárnap

Túrós burek

A baklavák előtt nem voltam túl jóban a réteslappal, de utána úgy gondoltam, itt az ideje valami olyat is sütni, amiben van réteslap, és nem baklava. Ezt a bureket már régóta kinéztem magamnak a NoSaltyn, azóta pedig többször is elkészült itthon, mert nagyon finom lett.:) (Ezeken a képeken most kicsit kevésbé van megpirulva a teteje.)



Hozzávalók
  • 1 cs réteslap
  • 50 dkg tehéntúró
  • 1 dl joghurt
  • 1 dl ásványvíz
  • 1 tojás
  • 1 ek só
  • kevés olaj, 1 pohár meleg víz és kevés só keveréke

Elkészítés 
  1. A túrót áttörjük, hozzákeverjük a joghurtot, az ásványvizet, a tojást, a sót, és kikeverjük.
  2. Kiolajozunk egy 20x30 centis tepsit.
  3. Az aljára 3 réteslapot teszünk, melyek közé olajos vizet locsolunk.
  4. Ezután a túrós krém felét rásimítjuk.
  5. Rárakunk kettő réteslapot, majd a maradék krémet.
  6. A tetejére 3 réteslapot teszünk.
  7. Előmelegített sütőben, 200 fokon 20 percig sütjük, meglocsoljuk az olajos-sós vízzel, visszatoljuk, és még 20-30 percig sütjük 180 fokon.

2012. október 21., vasárnap

Gombás táskák

Rengeteget gondolkodtam, hogy mit készítsek a VKF 52. fordulójára, melynek témáját tisztatészta hirdette ki, a neve "Tésztafaló erdőlakó". Ez annyit tesz, hogy saját kézzel készült tésztát és az őszi erdő "gyümölcseit" kell összeházasítani. Nekem állandóan csak a süti és gyümölcs kombináció járt a fejemben, de nem tudtam, hogy pontosan mit is kezdjek vele. Aztán egyszer csak megszületett az ötlet, hogy gombával kéne valamit kezdeni. Igazából a gombáért nem vagyok nagyon oda, de ezek a sós sütik nekem is ízlettek.



Hozzávalók

A tésztához:
  • 30 dkg liszt
  • 1 tojás
  • 8 dkg puha vaj
  • 0,5 tk sütőpor
  • 0,5 tk só
  • 1,25 dl tejföl

A töltelékhez:
  • 12 dkg feta sajt
  • 12 dkg erdei gomba

Elkészítés 
  1. A lisztet, a sót és a sütőport összekeverjük. Hozzáadjuk a vajat, és a jól elmorzsoljuk. Hozzákeverjük a tojást, és a tejfölt, és tésztává gyúrjuk. Lefedve a hűtőszekrényben 45 percig pihentetjük.
  2. A töltelékhez a gombát apróra vágjuk, és összekeverjük a feta sajttal.
  3. A tésztát elővesszük a hűtőből. Lisztezett felületen 3-5 mm vastagságúra nyújtjuk, és köröket szaggatunk belőle.
  4. A körök közepébe 1-1 evőkanál tölteléket kanalazunk, majd félbehajtjuk őket, és a széleket villával lenyomkodjuk.
  5. Sütőpapírral bélelt sütőben, előmelegített sütőben, 180 fokon 20-25 percig sütjük.

2012. október 12., péntek

Múmiák

NoSaltyn találtam ezt a jópofa ötletet, halloween-i recept gyanánt szerintem nagyon jó.:)
Ha tetszik ez a recept, nézzétek meg a tavaly készült boszorkány ujjaimat, azok még "félelmetesebbek".


Hozzávalók
  • 25 dkg leveles tészta
  • 10 db virsli
  • 1 tojás
  • 40 db borsszem

Elkészítés 
  1. A virsliket kettévágjuk.
  2. A leveles tésztát kinyújtjuk, majd 1 cm szélességű, 10 cm hosszú csíkokra vágjuk.
  3. A virsliket a közepüktől lefelé haladva betekerjük. A tésztából a tetejükre is kalapot teszünk. A borsból szemeket rakosgatunk rájuk.
  4. Felvert tojással megkenjük őket, majd előmelegített sütőben, 180 fokon kb. 15-20 perc alatt megsütjük.

2012. augusztus 5., vasárnap

Bagolyszem

Még nagyon régen találtam valahol a neten egy receptet, ahol így készítették el a pongyolás virslihez hasonló ételt, viszont csak most próbáltam ki, mert el kellett használni egy leveles tésztát, és ez jó megoldásnak tűnt. A nevére nem emlékszem, sajnos a forrásra sem. Szerintem úgy néz ki, mintha baglyok lennének, úgyhogy elneveztem bagolyszemnek.:)
Nagyon finom, és jó alternatíva a leveles tészta-virsli kombinációjára. (Kb. 30 db lesz belőle.)



Hozzávalók
  • 300 g leveles tészta
  • 60 g reszelt trappista sajt
  • 30 g ketchup
  • 4 db (200 g virsli)

Elkészítés
  1. A leveles tésztát kinyújtjuk, megkenjük a ketchuppal, és megszórjuk a sajttal.
  2. A tészta két szélére teszünk két-két virslit, amiket feltekerünk, úgy, hogy középen találkozzanak (tésztával elválasztva).
  3. Késsel 2 centis szeletekre vágjuk, majd sütőpapírral bélelt tepsibe tesszük őket.
  4. Előmelegített sütőben, 180 fokon 20 perc alatt megsütjük.

2012. július 10., kedd

Sajtos rúd

Ezt a receptet Illéskrisznél láttam meg néhány nappal ezelőtt, és azonnal el is mentettem. Nem vártam sokat, szinte rögtön elkészítettem. Isteni finom, tuti, hogy sokszor fogom még sütni.:)


Hozzávalók
  • 40 dkg liszt
  • 25 dkg reszelt sajt
  • 30 dkg vaj
  • 1 ek só

Elkészítés
  1. A lisztet a vajjal elmorzsoljuk, majd hozzáadjuk a sót, és a sajt felét. A tésztát összegyúrjuk. (Ha nem áll össze, lehet hozzá tejfölt tenni.)
  2. Kinyújtjuk kb. 1,5 centi vastagra, és csíkokat vágunk belőle.
  3. A reszelt sajt másik felével megszórjuk a tésztát.
  4. Előmelegített sütőben, 180 fokon 15-20 perc alatt megsütjük.

2012. április 9., hétfő

Medvehagymás csiga

Muszáj volt végre sütnöm valami medvehagymásat. Először pogácsára gondoltam, de aztán megláttam Marisznál ezt az egyszerűbb, gyorsabb receptet, úgyhogy végül ezt készítettem el. Nem bántam meg, finom lett. A medvehagyma átment a teszten, a pogácsa majd jön később. :)
Kb. 25 db csiga jött ki ekkora mennyiségből (ezek kisebbek, nem olyan nagyok, mint pl. egy normál kakaós csiga).
Egy kis info: megpróbálok mostanában kevesebbet itt lenni, mert igencsak közeleg az a bizonyos érettségi...az majd kiderül, mennyire sikerül távol tartanom magam a géptől és a konyhától.



Hozzávalók
  • 25 dkg leveles tészta
  • 25 dkg túró
  • 8 dkg medvehagyma
  • 2 ek tejföl

Elkészítés
  1. A leveles tésztát 2-3 mm vastagságúra nyújtjuk.
  2. A medvehagymát megmossuk, és apróra vágjuk.
  3. Összekeverjük a tejföllel, és a túróval. Ízlés szerint sózzuk.
  4. A leveles tésztát megkenjük a medvehagymás túróval, és feltekerjük. 1-2 centi vastagra vágjuk, és kézzel kicsit ellapítjuk őket.
  5. Előmelegített sütőben, 200 fokon kb. 15 perc alatt megsütjük.

2012. március 17., szombat

Juhtúrós párna

Szeretem a juhtúrót, úgyhogy amikor megláttam ezt a receptet a NoSaltyn, rögtön tudtam, hogy el fogom készíteni. Mindössze annyit változtattam rajta, hogy a vaj mennyiségét (szokásomhoz híven) lecsökkentettem.
6 cm átmérőjű szaggatóval nekem kb. 40 db lett.



Hozzávalók

A tésztához:
  • 25 dkg liszt
  • 20 dkg juhtúró
  • 16 dkg vaj

A töltelékhez:
  • 15 dkg juhtúró

A kenéshez:
  • 1 tojás

Elkészítés
  1. A tésztához a hozzávalókat összedolgozzuk, majd Folpackba csomagolva 1 órára hűtőbe tesszük.
  2. Utána kb. 2-3 mm vastagságúra kinyújtjuk. Kör alakú kiszúróval kiszaggatjuk, és a szélét felvert tojással megkenjük.
  3. A korongok közepére 1 kávéskanál juhtúrót teszünk, majd félbehajtjuk, és villával lenyomkodjuk a szélüket. A tetejét tojással megkenjük.
  4. Előmelegített sütőben, 180 fokon kb. 15 perc alatt megsütjük.

2012. február 19., vasárnap

Körözöttes párna a 47. VKF-re

A mostani VKF-et Ágota, az olajzöld levelek kéken nevű blog szerzője hirdette meg. A feladat, hogy táborban, kirándulások alkalmával jól szállítható, bevált ételeket készítsünk.
Én nem szoktam gyakran kirándulni, de eszembe jutott, amikor tavaly Szekszárdon voltunk. Egy Sparban vettük meg a reggelit. Máshol még nem láttam, de ott a péksütik között felfedeztem a körözöttes párnát. Még langyos volt, és nagyon finom. Hát, a teljesen frissen evés egy kirándulás alkalmával nem fog menni, de elkészítettem itthon a párnát, ezt pedig magunkkal lehet cipelni nyugodtan kisebb vagy nagyobb túrákra. :)
Nekem 12 db lett ekkora mennyiségből.



Hozzávalók
  • 30 dkg leveles tészta
  • 26 dkg körözött
  • 1 tojás

Elkészítés
  1. A leveles tésztát fél centi vékonyra kinyújtjuk, és 8x10 cm-es téglalapokat vágunk belőle.
  2. A téglalapok egyik felére kőrözöttet halmozunk, majd ráhajtjuk a másik felét, és a széleit lenyomkodjuk. Tojással megkenjük.
  3. Előmelegített sütőben, 180 fokon 15-20 perc alatt megsütjük.

2012. január 30., hétfő

Corn dog

Rengeteg amerikai filmben láttam már, hogy az emberek beleharapnak egy ilyen finomságba. Egy alkalom sem volt, amikor ne jutott volna eszembe, hogy bárcsak én is megkóstolhatnám ezt az ételt. Aztán sok évvel később az első ilyen amerikai film után (Neveletlen hercegnő:D) megláttam a NoSaltyn a receptet. Azóta már többször is volt nálunk, mert a család nagy kedvence lett. Az, hogy nem fordul elő gyakran, azért van, mert sok benne a kalória, és kicsit időigényes az elkészítése.



Hozzávalók
  • 7 dkg + 15 g liszt
  • 7 dkg kukoricaliszt
  • 4 g szárított élesztő
  • 1 tojás
  • 1 dl langyos tej
  • csipet cukor
  • 4 db virsli
  • pálcika nyárs
  • olaj

Elkészítés
  1. A tejet elkeverjük a cukorral, a tojással, és az élesztővel.
  2. A liszteket elegyítjük, majd a tejes keverékkel összekeverjük, és sóval ízesítjük.
  3. A virsliket kettévágjuk, és lisztben meghempergetjük, majd nyársra húzzuk, és belemártjuk a tejes masszába.
  4. Az olajat felforrósítjuk, és a virsliket megsütjük benne.

2012. január 23., hétfő

Bolognai táskák

Még régebben jutott eszembe az ötlet, hogy milyen lenne, ha a bolognai szószt leveles tésztában sütném meg. Szokás szerint eltelt egy kis idő, mire kiviteleztem az ötletet, de megérte kipróbálni, mert nagyon finom lett.
Ebből a mennyiségből nekem 18-20 db jött ki.



Hozzávalók
  • 17 dkg darált hús (pulyka)
  • 10 dkg paradicsompüré
  • 2 ek olaj
  • 1 kisebb vöröshagyma
  • 1 gerezd fokhagyma
  • 0,5 tk bazsalikom
  • 0,5 tk oregánó
  • 1 csipet só
  • 25 dkg leveles tészta

Elkészítés
  1. A hagymát apró darabokra vágjuk, és kevés olajon megdinszteljük. 
  2. Hozzáadunk még olajat, és a darált húst. Addig pirítjuk, amíg a hús ki nem fehéredik. 
  3. Ezután hozzáöntjük a paradicsompürét, a fűszereket, és a fokhagymát. Kb. 5-10 percig még főzzük. Levesszük a tűzről, és hűlni hagyjuk.
  4.  A leveles tésztát néhány mm vastagra kinyújtjuk, és 6x10 cm-es téglalapokat vágunk belőle. A lapok felére szószt halmozunk, befedjük őket a másik lappal, a széleket pedig alaposan összenyomkodjuk. 
  5. Előmelegített sütőben, 180 fokon kb. 20 perc alatt megsütjük.

2011. augusztus 2., kedd

Baconos csavart

Egy újabb leveles tésztás recept, amit egyébként Samynél találtam. Hamar készen van, és nagyon finom.
Amikor elkészítettem, alig tudtam lefényképezni, mindenki azzal nyaggatott, hogy mikor lehet már belőle enni. Utána pedig pillanatok alatt elkapkodták.



Hozzávalók
  • 1 cs kész leveles tészta (42x24 cm-esre nyújtva)
  • 8 szelet bacon 
  • 4 dkg sűrített paradicsom

Elkészítés 
  1. A leveles tésztára ráhelyezzük a bacon szeleteket, és a szélük mentén 8 darab csíkot vágunk. Ezeket a csíkokat is kettévágjuk.
  2. A bacon szeleteket is kettévágjuk. A csíkokat megkenjük vékonyan a sűrített paradicsommal, majd ráhelyezzük a kettévágott bacon szeleteket.
  3. Megcsavarjuk, majd sütőpapírral bélelt tepsibe helyezzük őket.
  4. Előmelegített sütőben, 180 fokon kb. 15 perc alatt megsütjük.

2011. július 22., péntek

Szezámmagos sós süti

Még kb. 3 éve ettem először ilyet, szilveszterkor. Rögtön elkértem a receptjét, mert nagyon ízlett. Azóta itthon többször is elkészült.
Meg lehet szórni sajttal is, de szerintem ez így finom, ahogy van. Ha sajtosat szeretnénk enni, akkor sajtos kekszet sütök. Úgyhogy ha ilyet készítek, mindig szezámmaggal szórom meg. :)
A képen láthatónak kb. a kétszerese jön ki a tésztából.



Hozzávalók
  • 50 dkg liszt
  • 1 tk só
  • 25 dkg vaj
  • 2 tojás (+ a kenéshez 1 tojás)
  • 5 dkg tejföl
  • 15 dkg túró 
  • 5 dkg szezámmag

Elkészítés 
  1. A hozzávalókat összegyúrjuk (a szezámmag kivételével).
  2. A masszát egy félórára a hűtőbe tesszük.
  3. Amikor letelt a félóra, kinyújtjuk 1-2 cm vékonyra, kis kockákra vágjuk, megkenjük a tojással, és megszórjuk a szezámmaggal.
  4. Előmelegített sütőben, 180 fokon kb. 15 percig sütjük.

2011. március 18., péntek

Sajtos keksz

Az egyik legjobb vendégváró. Elég nagy adag jön ki belőle, a képen láthatónak kb. a kétszerese. Csak vigyázni kell, mert nem lehet abbahagyni az eszegetését, hiszen kicsi, úgyhogy az ember mindig azt mondja magának, hogy csak még egyet, most már tényleg ez az utolsó...:D
A receptet pedig itt találtam.



Hozzávalók

A tésztához:
  • 45 dkg liszt
  • 25 dkg vaj
  • 10 dkg reszelt trappista sajt
  • 2 tk só
  • 2 ek tejföl

A tetejére:
  • 1 tojás, kissé felverve
  • 10 dkg reszelt trappista sajt

Elkészítés
  1. A tésztához valókat összegyúrjuk. Nagyon vékonyra (kb. 2 mm) kinyújtjuk.
  2. A tésztát megkenjük a tojással, és rászórjuk a reszelt sajtot. Késsel kis négyzetekre vágjuk a tésztát.
  3. Sütőpapírral bélelt tepsibe rakosgatjuk a négyzeteket, és 20 percet pihentetjük.
  4. Előmelegített sütőben, 200 fokon kb. 10 perc alatt megsütjük.