A következő címkéjű bejegyzések mutatása: madeleine. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: madeleine. Összes bejegyzés megjelenítése

2013. augusztus 7., szerda

Mézes madeleine

Elérkezett a Blogkóstoló 10. fordulója, amelynek házi gazdája Kisildi. Nekem az Ízvarázs-lat nevű blog lett sorsolva, és megint egy madeleine-t választottam. Ízlett mindenkinek, ahogy az eddigi összes madeleine.:)
Tettem bele egy kevés mézessütemény fűszerkeveréket, illett hozzá.:)


Hozzávalók
  • 4 tojás
  • 12 dkg porcukor
  • 4 tk méz
  • 20 dkg liszt
  • 1 tk sütőpor
  • 12 dkg olvasztott vaj

Elkészítés
  1. A tojások sárgáját a porcukorral habosra keverjük.
  2. Hozzáadjuk a mézet, a lisztet, a sütőport, a vajat.
  3. A tojásfehérjét kemény habbá verjük, majd óvatosan ezt is a masszához keverjük.
  4. A madeleine formákat vajjal kikenjük, majd eloszlatjuk benne a keveréket.
  5. Előmelegített sütőben, 175 fokon 10 percig sütjük.

2013. április 20., szombat

Narancsos madeleine

Még egy süti készült a mostani Blogkóstolóra, ezúttal a narancsos madeleine-t választottam Flower receptes ládikájából. Csokival vagy nélküle is finom. És a díszítésnek csak a képzelet szab határt. :)



Hozzávalók
  • 8 dkg olvasztott vaj
  • 8 dkg cukor
  • 8 dkg liszt
  • 2 tojás
  • fél ek sütőpor
  • 3 ek narancslé
  • 1 narancs reszelt héja
  • kb. 6 dkg étcsokoládé

Elkészítés
  1. A tojásokat habosra keverjük a cukorral, hozzáadjuk a lisztet, a sütőport, a vajat, a reszelt narancshéjat, és a narancslét. Hűtőben félórát pihentetjük.
  2. 12 madeleine formában eloszlatjuk a masszát.
  3. Az étcsokoládét megolvasztjuk, és belemártjuk a sütik végét. (Én díszítésnek tettem rá szív alakú szórócukrot is.)
  4. Előmelegített sütőben, 180 fokon kb. 15 perc alatt megsütjük.

2012. december 1., szombat

Kardamomos madeleine

Már régóta vágytam madeleine formára, és végre eljutottam odáig, hogy vettem is. Nigella receptjét próbáltam ki így elsőnek, amihez tettem egy kis kardamomot. Nem rontotta el, nagyon finom lett.:) Gyorsan készen van, szerintem egyébként akármilyen tésztával meg lehet tölteni a formákat, az biztos, hogy én gyakran fogom készíteni, különböző változatokban.


Hozzávalók
  • 100 g olvasztott vaj
  • 100 g cukor
  • 100 g liszt
  • 2 tojás
  • 1 tk kardamom

Elkészítés
  1. A hozzávalókat csomómentesre keverjük.
  2. 12 madeleine formában eloszlatjuk a masszát.
  3. Előmelegített sütőben, 180 fokon kb. 15 perc alatt megsütjük.